FİLTRE TEKNOLOJİSİ

YÜKSEK KORUMA SAĞLARKEN RAHAT NEFES ALIN 

(TÜRKİYE CUMHURİYETİ SINIRLARI İÇERİSİNDE FOAM NANO FİLTRE SADECE KRUTT MARKA ÜRÜNLERDE KULLANILMAKTADIR)

DOKUMA FİLTRE (FABRİC FİLTER) : 

Filtrenin en dış kısmında yer alan dokuma filtredir , 5μm geçirgenliğe sahip, standart dokuma filtrelere ek olarak esnek yapıya sahiptir. En dış kısımda kullanılmasının sebebi ise, orta katmanda yer alan (FOAM NANO FİLTER) filtreyi 5μm den daha büyük partüküllerden koruyarak kısa sürede dolmasını engellemektir. Polyamid hammadesinden yapılan iplikler ile mikrofiber dokuma tekniği ile üretilmiştir.

MİKRO GÖZENEKLİ FİLTRE ( FOAM NANO FİLTER)

Filtrenin orta kısmında yer alan yapıdır,  5μm geçirgenliğe sahip 4 mm kalınlıkta özel bir yöntem ile üretilen esnek yapıya sahip patentli bir üründür. Ürünün en önemli özelliği 5μm por aralıklarına sahip olmasına ramen muadillerine göre çok daha az hava akış direncine sahiptir. Bu özelliğinden dolayı özellikle maskelerde daha rahat solunum imkanı tanır. Bir tür polimer karışım malzemeden 840 psi (60 bar) basıç altında kürleme yöntemi ile üretilmiştir. Bu üretim yöntemi ve ürün  patentlidir. 

POLİMER KORUYUCU (POLYMER ANTİ-FOG) 

Filtrenin en alt kısmında yer alan anti bakteriyel, anti alerjen yapıya sahip , koruyucu yapıdır. Filterenin en alt kısmında yer almasının asıl sebebi filtrenin orta kısmında bulunan ( FOAM NANO FİLTER) ile tenimiz arasında tampon görevi görmesidir. Oldukça esnek ve sağlam yapıya sahip olan katman tüm filtre yapısının rijit kalmasını ve esnek bir yapıya sahip olmasını sağlar.